П`ятниця, 29.05.2020, 08:01
Вітаю Вас Гість | RSS
Фотогалерея
Статистика
Календар
«  Травень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Пошук

КАФЕДРА ПЕДІАТРІЇ

професор Богмат Людмила Феодосіївна


доктор медичних наук, професор, завідувач відділом кардіоревматології ДУ «Інститут охорони здоров′я дітей та підлітків НАМН України»

У 1971р. закінчила педіатричний факультет Львівського медичного інституту. З 1971 по 1975рр. працювала дільничним лікарем-педіатром в дитячій консультації міської лікарні м. Харкова.
З грудня 1975 р. – лікар клініки ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України» м. Харкова.
У 1981р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Клиническая и генеалогическая характеристика подростков с первичной артериальной гипертензией и нарушениями коронарного кровообращения».
У 1994р. захистила докторську дисертацію на тему: «Клинико-патогенетическая характеристика предвестников атеросклероза у подростков, усовершенствование их диагностики и программы оздоровления». У 1992р. затверджена на посаду завідувача відділом патології підлітків (відділення кардіоревматології) ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України». У грудні 2003 р. Л.Ф. Богмат присуджено вчене звання професора по спеціальності «Педіатрія».
На кафедрі педіатрії медичного факультету Л.Ф. Богмат працює з 2000р., з 2004 р – на посаді професора кафедри. Викладає курс «Педіатрії» для студентів 4 курсу.

Наукові досягнення та круг професійних інтересів
Основний напрямок науково-дослідної роботи професора Л.Ф. Богмат – розробка актуальних проблем дитячої кардіології, а саме:
механізми порушення коронарного кровообігу у підлітків з первинною артеріальною гіпертензією, їх діагностика та лікування;
передвісники атеросклерозу у підлітків з групи ризику, їх розвиток, діагностика, прогноз прогресування, система реабілітації;
механізми формування та фактори прогресування соціальної дезадаптації у дітей та підлітків з хронічними соматичними захворюваннями;
проблеми дисплазій сполучної тканини: структурно-функціональні відхилення серцево-судинної системи, порушення метаболізму і функції сполучної тканини, прогноз формування ускладнень, їх профілактика;
актуальні питання первинної артеріальної гіпертензії у дітей та підлітків, механізми ураження органів-мішеней, лікування, профілактика ускладнень;
провідні механізми прогресування хронічної серцевої недостатності у підлітків із патологією міокарда;
комплекси реабілітаційних заходів для підлітків із первинною артеріальною гіпертензією.

Професор Л.Ф. Богмат є автором та співавтором 269 наукових праць, 6 монографій, 11 патентів на винахід. Підготовила 9 кандидатів медичних наук.

Професор Л.Ф. Богмат – член двох спеціалізованих Вчених рад при Харківській медичній академії післядипломної освіти та при Харківському національному медичному університеті.

Професор Л.Ф. Богмат нагороджена грамотою Міністерства охорони здоров’я України, дипломом II ступеня за участь у конкурсі інтелектуальної власності ім. Куцина, дипломом Президіума Академії наук України за найкращу науково-дослідну роботу, почесною грамотою Президії Національної академії медичних наук України (2012 р.).