Субота, 24.08.2019, 08:13
Вітаю Вас Гість | RSS
Фотогалерея
Статистика
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Пошук

КАФЕДРА ПЕДІАТРІЇ

Науково-дослідна робота

         Співробітники кафедри беруть активну участь в наукових дослідженнях, які вивчають питання особливостей адаптації до фізичних навантажень дітей з патологією серцево-судинної системи; поліморфізму ювенільного ревматоїдного артриту і розробки критеріїв його ранньої діагностики, прогнозу перебігу даної патології; механізмів формування коморбідних станів у підлітків з ревматичної патологією; стану здоров'я дітей шкільного віку із зони антитерористичної операції і розробці системи медико-психологічного їх супроводу.

     На кафедрі виконується науково-дослідна робота «Розробити медико-соціальні заходи з профілактики виробничо-обумовлених захворювань і професійної непридатності учнівської молоді» (номер державної реєстрації 0115U005738). Метою даної роботи є дослідження медико-соціальних особливостей профорієнтації студентів; характеристика здоров'я учнівської молоді при профільному і професійному навчанні і його вплив на їх якість життя; визначення впливу позанавчальної життєдіяльності учнівської молоді на їх професійну готовність; дослідження значущості медичної інформації для забезпечення свідомого вибору студентами майбутньої професії; обгрунтування комплексу медико-профілактичних заходів при профорієнтації студентів в умовах професійного навчання.

           В цілому на сьогоднішній день співробітники кафедри беруть участь ще в шести науково-дослідних роботах:

- Визначити особливості адаптації до фізичного навантаження дітей з патологією серцево-судинної системи.

- Визначити механізми формування коморбідних станів у підлітків з ревматичними захворюваннями.

- Феноменологія індукції біоцидами некультурабельного стану патогенних ентеробактерій.

- Вивчити особливості розвитку ГЕРХ та функціональної диспепсії у підлітків.

- Дослідити стан здоров'я дітей шкільного віку із зони антитерористичної операції і розробити систему медико-психологічного супроводу.

- Вивчити тенденції розвитку наукових досліджень з проблеми охорони здоров'я дітей і підлітків з 2001 по 2016 роки і рівень використання наукового продукту.

         Щорічно викладачі кафедри спільно з співробітниками ДУ «Інститут охорони здоров'я дітей та підлітків НАМН України» організовують і проводять науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Актуальні питання фізіології, патології та організації медичного забезпечення дітей шкільного віку та підлітків».


Професори кафедри входять до складу 6 редакційних колегій провідних вітчизняних медичних журналів, є членами спеціалізованих рад медичного університету та ХМАПО, експертної ради ВАК, МОЗ. Професор М.М. Коренєв має почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки».


 

Автореферати дисертацій співробітників кафедри

Видавнича діяльність та публікації

Патенти