П`ятниця, 29.05.2020, 06:53
Вітаю Вас Гість | RSS
Фотогалерея
Статистика
Календар
«  Травень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Пошук

КАФЕДРА ПЕДІАТРІЇ

Клінічна база

На сьогоднішній день заняття зі студентами проводяться на 2 клінічних базах:
1. ДУ "Інститут охорони здоров’я дітей ті підлітків НАМН України"
2. Харківська обласна дитяча інфекційна клінічна лікарня
 
 
Державна установа «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків Національної академії медичних наук України»
ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків Національної академії медичних наук України» засновано 90 років потому згідно з Наказом № 174 від 28.10.1922 р. Народного Комісаріату охорони здоров’я України в м. Харкові як Перший Український інститут охорони материнства й дитинства із філіалами у містах Одесі, Донецьку, Полтаві, Сумах, Луганську. Директором був призначений уже відомий педіатр С.М. Ямпольский, який ще із 1907 року завідував дитячою консультацією із молочною кухнею під назвою «Крапля молока».

С.М. Ямпольський
перший директор інституту,
(1920-1930)

Професор Семен Мойсейович Ямпольський – д-р мед. наук, професор, відомий в Україні та за її межами фахівець у галузі педіатрії, організатор науки, перший директор. інституту; у 1930–1941 – завідувач кафедри педіатрії дітей першого року життя Українського інституту удосконалення лікарів, м. Харківа, у післявоєнні роки сфера його наукових інтересів полягала у розробці методів лікування гострих кишкових хвороб у дітей першого року життя, обґрунтування переливання крові та її складових частин, боротьбі із рахітом, питання патології і лікування розладів травлення. Підготував 6 кандидатів медичних наук, є автором 2 монографій та 100 наукових праць.
З 1986 р. по 2016 рік ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків Національної академії медичних наук України» очолював доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України Коренєв Микола Михайлович.

Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Коренєв М.М.

Професором М.М.Коренєвим зроблено вагомий внесок у розвиток вітчизняної педіатрії. Під його керівництвом проведено 40 фундаментальних, прикладних та пошукових досліджень з актуальних проблем педіатрії, шкільної та підліткової медицини, створено школу "Артеріальна гіпертензія та провісники атеросклерозу у дітей та підлітків. Він очолює проблемну комісію МОЗ та НАМН України "Охорона здоров’я дітей шкільного віку та підлітків, член правління Харківського медичного товариства, віце-президент Харківської асоціації педіатрів, голова Харківського обласного відділення Українського дитячого фонду, член редколегії багатьох медичних журналів.

М.М.Коренєв є автором понад 350 наукових праць, в тому числі 10 монографій, довідників, посібників.
На сьогоднішній день в структурі інституту налічується 11 наукових підрозділів (5 клінічних відділів, 3 лабораторії, відділ наукової організації медичної допомого школярам та підліткам, відділ науково-медичної інформації та патентно-ліцензійної роботи, 2 групи), клініка на 220 ліжок, до складу якої входять 5 спеціалізованих відділень, консультативна поліклініка на 250 відвідувань на добу, відділення відновлювального лікування, 4 діагностичних підрозділів.
Клініка Інституту акредитована МОЗ України, їй присуджена вища категорія (МЗ № 008449 від 18 травня 2010) та має ліцензію на медичну практику (АВ № 471929 від 29 липня 2009). Всі лабораторії інституту атестовані на проведення досліджень.
В інституті працює 405 співробітників, в тому числі 70 наукових співробітників та 51 лікар, серед яких 15 докторів та 55 кандидатів наук, 56 мають вищу лікарську категорію.

В аспірантурі ведеться підготовка фахівців за 7 спеціальностями (педіатрія, ендокринологія, акушерство та гінекологія, психіатрія, гігієна дітей і підлітків, біохімія, генетика).


Державні програми


1.«Здоров'я нації»  
2.«Репродуктивне здоров'я до 2015 року»
3.«Програма профілактики та лікування артеріальної гіпертензії в Україні»
4.«Молодь України на 2009-2015 рр.»
5.«Національний план дій по реалізації Конвенції ООН з прав дитини»

Міжнародні зв’язки


Міжнародна науково-технічна діяльність ДУ "Інститут охорони здоров'я дітей та підлітків АМН України" здійснюється наступним чином:
- складання двосторонніх угод про сумісну діяльність з Академіями наук інших країн та закордонними науковими установами, серед яких Інститут психології Угорської Академії наук (м. Будапешт, Угорщина); Інститут раннього втручання (м. Санкт-Петербург, Росія); Клініка терапії та географічної медицини (м. Цюріх, Швейцарія); Лікарня Robert Debre (м. Париж, Франція).
- стажування співробітників інституту за кордоном з метою підвищення кваліфікації, налагодження професійних контактів з фахівцями та навчання (Univ. Klinik fur Anaesthesie und Allgemeiner Intensivemedizin Forschungsbereich, м. Інсбрук, Австрія), навчальний семінар (м. Барселона, Іспанія) щодо клінічного випробування препарату зонізаміду при лікуванні епілепсії у дітей (Е 2090-Е044-312), навчальний семінар в Університеті Шендаля (м. Стокгольм, Швеція) щодо якісних методів досліджень в психології, навчальний семінар «Психотерапія дитячо-батьківських відносин» (Центр Анни Фрейд, м. Лондон, Великобританія); тренінг міжгалузевого співробітництва з проблем СНІДу в країнах Євросоюзу (м. Донецьк, Україна);
- участь у закордонних наукових конференціях з питань охорони здоров'я дітей та підлітків (Німеччина, Нідерланди, Росія, Хорватія);
- виконання спільних наукових програм «Дослідження нелінійних параметрів систем мозку здорових та хворих на шизофренію» (Клініка терапії та географічної медицини, м. Цюріх, Швейцарія), «Розробка методики оцінки дитячо-батьківських відносин» (Інститут раннього втручання, м. Стокгольм, Швеція);
- співробітництво з міжнародними благодійними організаціями (Orphan baby Inc.) з метою проведення наукових досліджень для підтримки реформування в Україні системи догляду за дітьми, яки залишились без батьківського піклування.


Адреса: просп. Ювілейний, 52 а, м. Харків, 61153, Україна

Телефон: +38(0572) 62-31-27, 62-50-19, 62-60-12, 62-71-70

Сайт: http://iozdp.org.ua