Четвер, 24.01.2019, 06:13
Вітаю Вас Гість | RSS
Фотогалерея
Статистика
Календар
«  Січень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Пошук

КАФЕДРА ПЕДІАТРІЇ

Модуль 3

Хвороби системи крові та ендокринної системи у дітей


Визначення поняття анемії. Класифікація анемій у дітей. Залізодефіцитні анемії у дітей. Причини виникнення, клініка, діагностика,диференціальна діагностика.Лікування та профілактика залізодефіцитної анемії у дітей.
Хронічна постгеморагічна анемія у дітей. Етіологія, патогенез, діагностика. Невідкладна допомога при кровотечах.

Лейкемії у дітей. Причини виникнення. Класифікація лейкемій, її зв'язок зі схемою кровотворення. Клінічні варіанти перебігу, діагностика та диференціальна діагностика гострої лімфобластної лейкемії у дітей. Програми лікування лейкемій у дітей (гострої лімфобластної лейкемії, гострої мієлоїдної лейкемії, хронічної мієлоїдної лейкемії). Цитостатики. Класифікація лікувальних засобів, що застосовуються як цитостатики. Показання до їх застосування. Ускладнення цитостатичної терапії (негайні, відстрочені, віддалені). Класифікація гемобластозів. Лімфогранулематоз у дітей. Етіологія, патогенез, стадії захворювання (по Енн-Арбор). Діагностика, диференціальна діагностика лімфогранулематозу у дітей з іншими лімфаденопатіями, лімфаденітами; гемобластозами. Клініка, лікування, прогноз лімфогранулематозу у дітей. Невідкладна допомога при синдромі стискання верхньої порожнистої вени.

Поняття про геморагічні діатези. Класифікація. Гемофілія А та В. Етіологія, патогенез, клініка, діагностика. Прогноз у дітей. Замісна терапія при наданні невідкладної допомоги хворим на гемофілію. Антигемофільні препарати (концентрати факторів згортання крові, СЗП) та їх застосування.

Тромбоцитопенічна пурпура у дітей. Етіологія, патогенез, клініка, діагностика, диференціальна діагностика, лікування, прогноз. Невідкладна допомога при кровотечах.

Геморагічний васкуліт у дітей. Етіологія, патогенез, клінічні форми, діагностика диференціальна діагностика, лікування, прогноз.

Цукровий діабет у дітей. Етіологія, патогенез, клініка, діагностика, принципи лікування, критерії компенсації цукрового діабету у дітей.
Особливості перебігу цукрового діабету в ранньому та підлітковому віці. Режим інсулінотерапії цукрового діабету у дітей. Препарати інсуліну. Особливості дієти при компенсованому та декомпенсованому цукровому діабеті у дітей.

Гіперглікемічна кетоацидотична кома у дітей. Причини, клініка, діагностика, невідкладна допомога.

Гіпоглікемічна кома у дітей. Причини виникнення, клініка, діагностика, невідкладна допомога. Диференціальна діагностика гіперглікемічної та гіпоглікемічної ком у дітей.

Порушення росту у дітей. Гіпофізарний нанізм. Причини, клініка, диференціальний діагноз. Лікування та прогноз.

Ожиріння у дітей. Причини, клінічні форми.Принципи комплексного лікування різних клінічних форм ожиріння у дітей. Профілактика.

Аутоімунний тиреоідит у дітей. Етіологія, патогенез, клініка, діагностика, диференціальна діагностика, лікування, прогноз.

Дифузний токсичний зоб у дітей. Етіологія, патогенез, клініка, діагностика, диференціальний діагноз. Лікування. Прогноз.

Ендемічний зоб у дітей. Причини, клініка, діагностика, лікування, профілактика.

Гіпотиреоз у дітей. Етіологія, патогенез, клініка, рання діагностика. Лікування, прогноз. Клініка та діагностика вродженого гіпотиреозу у дітей. Лікування. Прогноз. 

Клініка та діагностика адреногенітального синдрому у дітей. Лікування. Невідкладна допомога при сільвтрачаючій формі адреногенітального синдрому.

Порушення статевого розвитку у хлопчиків і дівчаток. Етіологія, патогенез, клініка, діагностика, диференціальна діагностика, лікування.

Диференціальна діагностика варіантів інтерсексуалізму. Методи дослідження. Принципи лікування.