Четвер, 24.01.2019, 06:12
Вітаю Вас Гість | RSS
Фотогалерея
Статистика
Календар
«  Січень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Пошук

КАФЕДРА ПЕДІАТРІЇ

Модуль 2

Неонатологія

Визначення поняття "недоношеність". Класифікація недоношених дітей за показником "маса тіла при народженні" та співвідношенням фізичного розвитку та гестаційного віку.

Причини затримки внутрішньоутробного розвитку плода. Особливості адаптації дітей зі ЗВУР та принципи виходжування.

Оцінка морфологічної та нейро-функціональної зрілості недоношених дітей (за шкалою Дж. Боллард).

Особливості терморегуляції недоношених дітей, методи профілактики гіпотермії.

Профілактика та лікування гіпоглікемії у недоношених дітей.

Механізми розвитку гіпербілірубінемії недоношених, можливі наслідки. Тактика ведення.

Невідкладна допомога при апное у недоношених дітей. Показання до застосування штучної вентиляції легень. Ускладнення тривалої ШВЛ: бронхолегенева дисплазія, ретинопатія недоношених дітей.

Етапи виходжування недоношених дітей. Принципи транспортування. Критерії виписки зі стаціонару.

Особливості диспансерного спостереження за недоношеними дітьми в поліклініці. Профілактика анемії, лактазної недостатності, дисбактеріозу, рахіту.

Принципи вигодовування недоношених новонароджених. Вибір засобу годування в залежності від гестаційного віку та стану дитини. Рекомендовані об'єми ентерального харчування.

Етіологічні, клінічні та лабораторні критерії діагнозу "асфіксії новонародженого".

Сучасні уявлення про патогенез асфіксії. Компенсаторні механізми організму плода у відповідь на гіпоксію.

Критерії ступеню важкості асфіксії в залежності від оцінки за шкалою Апгар, показників рН та ознак дисфункції органів та систем.

Алгоритм надання невідкладної допомоги дитині у стані асфіксії при народженні в залежності від наявності або відсутності ознак меконіальної аспірації.

Визначення терміну "пологова травма" та чинникі її розвитку.

Пологові травми м'яких тканин. Адипонекроз. Пошкодження грудинно-ключично- соскоподібного м'язу. Диференціальний діагноз пологової пухлини та кефалогематоми.

Пологова травма спинного мозку та плечового сплетіння. Парези і паралічи Дюшена- Ерба, Дежерін-Клюмпке.
Диференціальнана діагностика внутрішньочерепних крововиливів гіпоксичного та травматичного генезу у новонароджених.

Поняття про сурфактантну систему легень. Чинники розвитку СДР у новонароджених. Механізм розвитку гіалінових мембран. Методи антенатальної профілактики.

Оцінка ступеня тяжкості дихальної недостатності при синдромі дихальних розладів за допомогою шкали Сільвермана.

Методи антенатального прогнозування та постнатальної діагностики СДР. Рентгенологічні ознаки СДР.

Принципи лікування СДР у новонароджених. Респіраторна підтримка. Сурфактантзамісна терапія.

Класифікація пневмоній новонароджених в залежності від шляху та терміну інфікування. Етіологія.
Фактори ризику розвитку пневмоній у новонароджених. Патогенез. Особливості перебігу пневмоній у новонароджених в залежності від шляху інфікування та етіології. Принципи діагностики та лікування пневмоній у новонароджених. Особливості етіотропної терапії.

Еритроцитарні антигенні системи крові людини. Етіологія, патогенез ГХН. Класифікація ГХН. Клінічно-лабораторні критерії анемічної, жовтяничної та набрякової форм ГХН. Критерії ступеню важкості ГХН. Стадії перебігу білірубінової енцефалопатії. Методи антенатальної діагностики та профілактики гемолітичної хвороби плода. Показання до проведення операції замінного переливання крові. Техніка операції та її можливі ускладнення. Методи консервативної терапії ГХН. Механізм дії фототерапії.

Особливості системи гемостазу у новонароджених. Чинники розвитку геморагічної хвороби. Клінічні особливості ранньої, класичної та пізньої форм геморагічної хвороби. Диференціальна діагностика геморагічної хвороби та синдрому "заковтнутої крові". Невідкладна допомога при шлунково-кишкової кровотечі. Лікування та профілактика геморагічної хвороби новонароджених.

Визначення терміну "ТОRСН-інфекції". Фактори ризику розвитку ВУІ. Характер ураженні при ВУІ в залежності від терміну та шляху інфікування плода. Методи ранньої діагностики та профілактики ВУІ. Клінічні прояви ВУІ в залежності від етіології (вроджений токсоплазмоз, краснуха, неонатальна герпетична та цитомегаловірусна інфекція). Принципи лікування ВУІ. Етіотропна та імунотерапія.

Омфаліт. Етіологія. Патогенез. Класифікація. Діагностика. Профілактика та лікування.

Везикулопустульоз, пухирчатка новонародженого, ексфоліативний дерматит Ріттера. Етіологія, клініка, лікування. Профілактика.

Визначення терміну "неонатальний сепсис". Чинники розвитку.
Класифікація та етіологія неонатального сепсису. Клінічно-лабораторні критерії неонатального сепсису. Принципи лікування та профілактики неонатального сепсису.